ATRAMENTY OXIPRINT

Atrament OXICOLOR UV-LED

Atrament OXICOLOR NANO ALUMINIUM

Atrament DuPont Artistri

Atrament OXICOLOR NANO ALUMINIUM dedykowany do urządzeń drukujących OXIPRINT w technologii druku wewnątrz poanodowanego aluminium z późniejszym uszczelnieniem (Under Eloxal Printing).

atrament oxialuminium nanotusz atrament do blach atrament do poanodowanego aluminium atrament do aluminium

Atrament jest przeznaczony do druku specjalnego wewnątrz poanodowanego aluminium oraz do jasnych materiałów posiadających mikroporowatości. Sekretem atramentu jest nanotechnologia barwników stosowanych w atramencie, których wielkość jest mniejsza niż 10 nm. Wielkość ziaren pozwala w odpowiedni przygotowanych do tego warunkach wniknąć w strukturę porów anodowanego aluminium oraz w przypadku innych materiałów połączyć się adhezyjnie z mikrostrukturą pozornie gładkich materiałów (mikro chropowatością można nazwać chropowatością zboczy wyczuwalnej pod palcem chropowatości i falistości powierzchni Jesteśmy więc o poziom niżej niż możliwości percepcji nieuzbrojonego w laboratoryjny sprzęt człowieka).

Zalety nanotechnologii pozwalają uzyskać wydruki w kategorii „w” tzn wnikające w strukturę materiału i znajdujące się po wydruku wewnątrz materiału. Najbardziej znanym przykładem technologii druku „w” jest druk wewnątrz poanodowanego aluminium stosowany między innymi w produkcji przemysłowej niezniszczalnych i kolorowych tabliczek znamionowych i pulpitów sterowniczych. Inne próby wykazały podobny efekt w druku w drewnie, skórze i skóropodobnych, niektórych tworzywach sztucznych (szczególnie aktywacji cieplnej) i parafinie. Jako firma wdrażająca tą technologię jesteśmy również otwarci na pomysły klientów i kolejne próby.

Poza materiałami, w których możliwe jest wniknięcie w jego strukturę, atrament wykazuje również bardzo wysoką przyczepność do wielu testowanych podłoży. Między innymi ciekawym przykładem wysokiej przyczepności jest HIPS pokryty powierzchnią lustrzaną, który może być zadrukowany tym atramentem. Efektem są różnokolorowe lustra – w zależności rozdzielczości i liczby warstw drukowanych mogą być one w pełni błyszczące i lustrzane do półmatowych i matowych. Innym przykładem są tworzywa sztuczne przetłaczane i termoformowane.

Najważniejsze zalety

 • Możliwość druku „wewnątrz” na niektórych podłożach.
 • Możliwość druku niezniszczalnego w aluminium na przystosowanym do tego urządzeniu.
 • Brak konieczności stosowania primerów czy aktywatorów powierzchni.
 • Ekstremalnie precyzyjny wydruk – możliwość uzyskania linii o grubości 50 mikrometrów.
 • Wysoka odporność na ścieranie na wielu podłożach posiadających mikroporowatości.
 • Atrament w pełni elastyczny - nie istnieje problem kruszenia lub pękania atramentu.
 • Ekstremalnie niskie zużycie atramentu. 1 litr pozwala zadrukować do 200 m2 powierzchni.

Najważniejsze wymagania

 • Konieczność stosowania w niektórych przypadkach dodatkowych procesów zabezpieczających (kąpiel wodna – aluminium, obróbka cieplna – niektóre tworzywa)
 • Kolory (w przeciwieństwie do czarnego) nie są odporne na długotrwałą ekspozycję na światło UV.
 • Konieczność zdejmowania ładunków statycznych z podłoży elektryzujących.
 • Konieczność zachowania odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu z drukarką.

Cena: 80 zł za 100 ml / 750 zł za litr.